• Czwartek i Piątek, 7 i 8 września 2017

Wczoraj i dziś nasz zastęp (w związku z ćwiczeniami w Galerii Północnej) zabezpieczał rejon operacyjny JRG 11. Podczas obu zabezpieczeń przeprowadzone zostały ćwiczenia, na których druhowie ćwiczyli metody ewakuacji nieprzytomnego strażaka oraz wykorzystania do ewakuacji różnych wiązań z pętli taśmy alpinistycznej.

W ciągu tych dwóch dni zastęp musiał interweniować dwukrotnie, w obu przypadkach do powalonego drzewa.

• Poniedziałek, 4 września 2017

W dniu wczorajszym nasz zastęp zabezpieczał rejon operacyjny JRG 16.

W czasie zabezpieczenia podjęta została jedna interwencja: druhowie udali się do pożaru instalacji elektrycznej w mieszkaniu na czwartym piętrze przy ulicy Orląt Lwowskich. Płomienie ugaszono gaśnicą proszkową przed przybyciem naszego zastępu. Ogień rozprzestrzenił się w szybie z instalacją, skutkiem czego zadymione zostało wiele lokali powyżej piętra pożaru. Lokatorowie z zadymionego pionu zostali ewakuowani, a instalacja w całym pionie sprawdzona kamerą termowizyjną.

Interwencja przerwała nam ćwiczenia: podczas zabezpieczenia druhowie ćwiczyli pokonywanie przeszkód na prowizorycznym torze stworzonym na garażu. Ćwiczona była również sekwencja czynności w przypadku braku powietrza.

• Piątek, 7 kwietnia 2017

W piątek 7 kwietnia OSP Ursus brało udział w Drodze Krzyżowej po ulicach Ursusa.

Szarfa

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 07 czerwca 2017 roku, zmarł nasz druh

Ś.P.
Henryk Linowski

Msza święta żałobna zostanie odprawiona 9 czerwca 2017 r. o godzinie 14:00 w Parafii rzymskokatolickiej pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty przy ul. Bolesława Śmiałego 13 w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzanie do grobu rodzinnego na cmentarz komunalny w Jawczycach.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej Ursus wraz ze swoimi członkami składa kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie, łącząc się w żałobie i smutku.

• Piątek, 7 kwietnia 2017

W Piątek gościliśmy w Zespole Żłobków nr 26 ul. Wapowskiego 1. Jak zwykle spotkaliśmy się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, które miały okazję obejrzeć sprzęt strażacki oraz polać wodą. Bardzo dziękujemy za zaproszenie

Zapraszamy do wsparcia akcji, każda kropla się liczy!

Piknik Krwiodawstwa Ożarów

Ostatniego dnia stycznia zakończyliśmy zbieranie misiów w ramach akcji "Twój MIŚ może zostać RATOWNIKIEM".

Dziękujemy wszystkim za wsparcie!

Szczególne podziękowania należą się dla instytucji, które dostarczyły dużą część maskotek:

Udało nam się zebrać około 250 misiów. Maskotki przekazaliśmy do Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, gdzie rozpoczną swoją służbę w szeregach straży pożarnej.

• Poniedziałek, 17 kwietnia 2017

Pomimo, iż pogoda nas nie rozpieszcza w tym roku, tradycyjnie już w Lany Poniedziałek wybraliśmy się do Parku Czechowickiego aby polać i pobawić się wodą.

Jak co roku, w szczególności w sezonie grzewczym przypominamy Czad czyli tlenek węgla to cichy zabójca.

Wspieramy kampanię informacyjną MSWiA "Czad i ogień - Obudź czujność"!

• Sobota, 8 kwietnia 2017

W sobotę odbyły się warsztaty z zakresu ratownictwa technicznego. Instruktorem był st. kpt. Rafał Podlasiński, specjalista i autor skryptu o ratownictwie technicznym. Druhowie uczyli się metod alternatywnych postępowania przy wypadku drogowym. Warsztaty te były dla nas pierwszymi tego rodzaju, na pewno nie ostatnimi. W najbliższym czasie będą ponawiane w celu utrwalenia i poszerzenia wiedzy. Serdeczne podziękowania kierujemy do st. kpt. Rafała Podlasińskiego za poświęcony czas i przekazaną wiedzę oraz do firmy Westico za udostępnienie samochodu do ćwiczeń.

• Poniedziałek, 31 października 2016
Znicz

"Życie człowieka jest jak płomień świecy...
Wystarczy podmuch wiatru żeby je zgasić..."

W tym roku zgasł płomień świecy naszego wieloletniego Prezesa. Ale to nie jedyny strażak, który odszedł na wieczna wartę. W przed dzień święta zmarłych wybraliśmy się na groby naszych druhow, dawniejsze i te bliższe naszym czasom. Zapaliliśmy znicze ku ich pamięci. Każde z tych miejsc kryje człowieka który poświęcił życie dla innych i zapisał się na kartach naszej historii.

Non omnis moriar.